חללי עבודה תופסים תאוצה מאז הקורונה – אלו הסיבות למה

מגת הקורונה שינתה לכולנו את החיים. בבית, בחיי החברה וגם בחיי העבודה, שום דבר לא נותר כשהיה. בתחום התעסוקה, משבר הקורונה מעודד מעסיקים לפתח מענה טוב יותר לדרישות הריחוק החברתי. וכך, יש יותר חברות שבוחרות לעבור לעבודה בתוך חללי עבודה. הנוחות והיעילות, לצד השמירה על היגיינה וריחוק, עושים את שלהם. אז מה הוא סוד הקסם של חללי עבודה משותפים? יצאנו לבדוק.

מעבודה מרחוק לחזרה לשגרה – חללי עבודה משותפים הם הפתרון

בחודש מרץ 2020, העולם כולו שינה את הרגלי החיים שלו במהירות, והמילה ריחוק חברתי נכנסה לחיינו. מאז ועד היום, עולם התעסוקה נאלץ להתמודד עם מגבלות מאתגרות במיוחד, המשפיעות על שוק העבודה כולו. בצל משבר הקורונה, והצורך לייצר אינטראקציה אנושית בתנאים בטוחים, נוצרו פתרונות חדשים ומעניינים. בין היתר, הפופולריות של חללי עבודה משותפים זינקה פלאים, בקרב חברות בכל תחומי העיסוק של המשק. היתרונות של חלל משותף, מאפשרים לחזור לשגרה ועדיין לשמור על בריאות העובדים. זאת לאור דרישות התו הירוק והסגול, שמתעדכנות בכל רגע נתון. כך שיש פה אינטרס לכל המעורבים, המדינה, החברות והעובדים, לקדם את התעסוקה תחת חללי עבודה.

התאמה מינימלית לשגרה המחודשת ע"י חללי עבודה משותפים

מלכתחילה, ההקמה של חללי עבודה נועדה לייצר תנאי זמניים לעבודה. כך שהתשתיות של חללים אלו בנויות על עמדות חמות וחדרים בגדלים שונים. גם חוזי ההשכרה קצרי המועד, מתאימים לשינויים התדירים שבאים בעקבות תקנות הקורונה. וכך, החברות המנהלות את המשרדים לא צריכות להשקיע זמן ומשאבים מיוחדים בהתאמה מחודשת של החללים. כמובן שצריך להבטיח רמות היגיינה וניקיון גבוהות. על בסיס שירותי ניקיון תכופים. הצבת עמדות ג'ל חיטוי. יצירת מחיצות שקופות בין העובדים. סימון מרחקים בתוך חלל העבודה. ועוד דרכים רבות ליצור מודעות לריחוק החברתי. אבל, אלו הן לא משימות מורכבות מאוד. כך שאנשי חללי עבודה משותפים, יכולים להתאים את עצמם לדרישות החוק במהירות וביעילות יחסית. מבחינתכם, הלקוחות, בכל בוקר אתם מגיעים למשרד מאורגן ומסודר, ומקבלים את התנאים הבטוחים ביותר לעבוד, גם לצד החשש מהנגיף.

גם לעובדים שגרים רחוק – יש אפשרות לצאת מהבית

במהלך ימי הסגר, גילינו עד כמה מאתגרת היא הדרישה לצאת מהבית ולעבוד. לעיתים, ההגבלות על מעבר בין ערים, גרמו לעובדים לפספס ימי עבודה חיוניים. וכך בעקיפין, פגעו בתהליך ההתאוששות של המשק. גם כאן, החשיבה על שירות חללי עבודה, יכולה לתת פתרון לקבוצת עובדים מסוימת. אנשים שמתגוררים מרחק רב ממקום העבודה, יכולים להשכיר שטח משרדי קטן בקרבת הבית, וכך לנהל את שגרת העבודה ביעילות. היציאה מהבית משפרת את האפקטיביות (במיוחד כשהילדים עדיין נמצאים בסגר), כמו גם את החשיבות של מקום העבודה. כך שזה הוא האינטרס של מנהלים רבים, לתת לעובדים את תנאי העבודה הנחוצים לאפקטיביות ופרודוקטיביות.

השכרה בתנאים נוחים – דווקא עכשיו

משבר הקורונה גילה לעסקים רבים, שיש הזדמנות לפרוח ולהתפתח דווקא בתקופה הזו. ולכן, במקום להתקשר בחוזה שכירות מורכב, לטווח ארוך, אפשר למצוא חלופה הולמת לצרכים נקודתיים. כאשר העתיד לא בטוח, ואי אפשר לדעת מה ילד יום, חוזה שכירות של חללי עבודה משותפים הפך להיות החוזה הנחוץ ביותר לעסקים הישראליים.